Uzbekistanac hit popodneva u Seriji A – Račić asistent

Izvor: B92, 09.Mar.2024, 17:56

Fudbaler Kaljarija Eldor Šomurodov (28) bio je dvostruki strelac za Kaljari u važnoj pobedi nad Salernitanom od 4:2 u subotu popodne u okviru 28. kola Serije A.

Kapiten selekcije Uzbekistana i igrač na platnom spisku Rome je najzaslužniji što je ekipa sa Sardinije konačno napustila opasnu zonu.

Salernitana ostaje na poslednjem mestu sa tek teorijskim šansama da se spase ispadanja.

Šomurodov je golove postigao u 51. minutu, u tom trenutku za 3:0, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << a potom i u 76, za 4:2, ovaj drugi u momentima kada su gosti bili vrlo blizu da ugroze trijumf ekipe Klaudija Ranijerija.

Prvo poluvreme meča završeno je vođstvom Kaljarija 2:0.

Ali nakon što je Šamurodov postigao i svoj drugi gol gosti su se trgli i prišli na 3:2 preko Kastanjosa i Mađorea koji su u roku od dva minuta vratili neizvesnost u meč. Salernitana, ipak, nije mogla bolje od toga pa ostaje na samo dve pobede ove sezone, osam remija i 18 poraza.

U 28 utakmica ovaj tim primio je 58 golova, dakle više od dva po meču.

Poslednju pobedu ekipa nekadašnjeg reprezentativca Azura Fabija Liveranija upisala je 30. decembra.

U još jednoj utakmici odigranoj u istom terminu daleko više neizvesnosti priredili su Sasuolo i Frosinone, čiji je meč završen pobedom domaćeg tima 1:0.

Srpski fudbaler Uroš Račić bio je asistent strelcu jedinog gola na meču Torstvedu.

Gosti su u 90. minutu imali zlatnu šansu da poravnaju rezultat, sviran im je penal, međutim Kaio Žorž nije bio pecizan sa "bele tačke" pa je tako novi trener Sasuola Davide Balardini, i uz dozu sreće, upisao prvu pobedu na klupi tima iz Emilijo Romanje.