Izvor: B92, 17.Apr.2021, 17:14

Uzalud lep gol Lazovića, Sampdorija preokrenula protiv Verone

Fudbaleri Sampdorije savladali su rezultatom 3:1 (0:1) ekipu Verone u meču 31. kola italijanske Serije A.
Gosti iz grada Romea i Julije su poveli u 13. minutu vrlo lepim golom srpskog reprezentativca Darka Lazovića.
Izveo je slobodan udarac sa oko 18 metara i efektno pogodio bliži ugao protivničkog gola.
Međutim, u nastavku se sve raspalo u taboru gostiju, a preokret je nagovestio Jakub Jankto golom u 49. minutu.
Sampdorija je zasluženo došla do drugog gola u 73. minutu kada je Tameze skrivio penal, a u 2:1 ga pretvorio Gabijadini.
Trijumf Đenovljana je u 82. minutu samo potvrdio Torsbi postavivši konačan rezultat.