Izvor: B92, 03.Okt.2006, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uspešan oporavak Baste u Bolonji
Prvotimac Crvene zvezde Dušan Basta mogao bi da se vrati na teren za manje od mesec dana. Basta se nalazi u Bolonji, gde se oporavlja od povreda prepona i primicača koje su ga mučile duže vreme. On kaže da su terapije i treninzi počeli da daju rezultate i da se već oseća mnogo bolje.
"Redovno idem na kontrole. Na početku mi je doktor rekao da ceo program oporavka neće trajati duže od četiri nedelje, a možda već posle treće nedelje sve bude bilo u redu. Već >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sada osećam da je sa preponama sve u najboljem redu, dok me primicač i dalje muči, ali je stanje znatno bolje nego pre dolaska u Bolonju. Ono što je najvažnije je da su mi rekli da ću po završetku terapija odmah moći da se vratim na teren potpuno spreman", rekao je Basta.
"Prve nedelje sam vežbao dva puta dnevno i nisam izlazio na teren. Bilo je teško u početku jer nisam osećao nikakva poboljšanja. Sada je situacija znatno bolja. Druge nedelje boravka ovde sam počeo da trčim i radim na održavanju kondicije. Nakon tog dela idem na masažu koja je veoma bolna, a popodne i po tri sata radim vežbe jačanja onih delova tela za koje se smatra da su uzrok problema. Potom odlazim kod lekara na fizikalnu terapiju, dok mi drugi lekar na kraju namešta zglobove i kičmu kako bi sve došlo na svoje mesto", dodao je prvotimac Zvezde, koji već duže vreme odsustvuje sa terena.



