Urugvaj poslednji učesnik SP 2010

Izvor: B92, 19.Nov.2009, 03:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Reprezentacija Urugvaja igrala je nerešeno, 1:1 sa Kostarikom u revanš meču baraža i ukupnim rezultatom 2:1 plasirala se u Južnu Afriku.

Urugvajci su pred prepunim stadionom 'Sentenario' u Montevideu poveli u 70. minutu kada je rezervista Abreu glavom savladao golmana Kostarike. Međutim, samo pet minuta kasnije kapiten gostiju Valter Sentenjo uspeo je da izjednači, ali Kostarika nije uspela i da preokrene do kraja.

Ovo će Urugvaju biti 11. učešće >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na svetskim prvenstvima, a na prethodnih deset osvojili su dve titule, 1930. i 1950. godine. Poslednji put Urugvaj je učestvovao na SP u Japanu i Južnoj Koreji 2002. godine kada je takmičenje završio u prvoj rundi sa dva remija i porazom, te gol razlikom 4:5.

Žreb za Svetsko prvenstvo 2010. godine u Južnoj Africi održaće se 4. decembra u Kejptaunu.