Union silan i sa igračem manje, remi Dortmunda VIDEO

Izvor: B92, 26.Avg.2023, 17:31

Fudbaleri Uniona iz Berlina, jedno od iznenađenja prošle sezone, ponovo blistaju u Bundesligi.

Zabeležili su i drugu pobedu u sezoni, ovog puta na gostovanju Darmštatu, 4:1 (3:1).

I da sve bude zanimljivije uspeli su to da urade sa desetoricom igrača, pošto je dva žuta kartona, u petom i 21. minutu zaradio Brendeen Aronson.

Poveli su pre toga, već u četvrtom minutu preko Robina Gosensa, ali je Darmštat uspeo da u 24. izjrdnači preko Marvina Mehlema.
Činilo se da će to biti poklon za Darmštat, ali je do poluvremena usledio novi šok za njih.

Prvo u 34. minutu Gosens postiže drugi gol za Union, a potom i Kevin berens pet minuta kasnije za 1:3.

Kada je Doekhi u 65. minutu povisio na 1:4 bilo je jasno da će gosti odneti bodove.

Vicešampion Borusija iz Dortmunda osvojila je bod na gostovanju Bohumu, 1:1 (1:0).

Domaći tim je poveo u 13. minutu golom Kevina Štogera, ali "milioneri" se nisu predavali.

U 56. minutu preko Donijela Malena stigli su do izjednačujućeg gola. Bio je to precizan udarac po zemlji sa preko 20 metara.

Zanimljivo je bilo i u duelu Hajdenhajma i Hofenhajma, domaćin je vodio sa 2:0, ali je Hofenhajm sa tri gola od 77. do 90. minuta preokrenuo i osvojio tri boda.

Do pobede je u poslednji čas stigao i Frajburg protiv Verdera, golom Maksimilijana Filipa u šestom minutu nadoknade drugog dela meča.