Umro najstariji navijač Barselone

Izvor: B92, 06.Maj.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Umro najstariji navijač Barselone



Najstariji navijač Barselone Mikel Botej umro je u četvrtak, u 98. godini, posle preko 77 godina članstva u tom fudbalskom klubu.

Botej je postao član katalonskog kluba u novembru 1917. godine, osamnaest godina pošto je "Blaugranu" osnovao švajcarski fudbalski fanatik Hans Gamper.

Uprava kluba odala je počast Boteju, dodelivši mu člansku kartu broj jedan.

Botej nije doživeo da vidi svoj klub kako osvaja prvi trofej u novom veku - Barsa četiri kola pred kraj sezone ima šest bodova više od Reala i na najboljem je putu da osvoji 17. titulu, prvu od 1999.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.