Izvor: Radio 021, 14.Feb.2015, 17:08 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Umro legenda Franjo Mihalić
Franjo Mihalić, legendarni atletičar, preminuo je u 95. godini u Beogradu.
Mihalić je tokom karijere oborio 22 rekorda, a najveći uspeh mu je bila srebrna medalja na Olimpijskim igrama u Melburnu 1956. godine. Legendarni osvajač srebrne medalje na Olimpijskim igrama u Melburnu ceo život posvetio je sportu, a posebno atletici.
Pobeđivao je na maratonima u Tokiju, Bostonu, Moskvi i Atini, na ponoćnoj trci u Sao Paulu, kao i na Krosu nacija u Parizu, preteči svetskih >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << prvenstava. Radio je kao nastavnik fizičke kulture u Vojnoj gimnaziji u Beogradu, a imao je i dugu i uspešnu karijeru u veteranskoj konkurenciji. Bio je trener u Atletkom klubu "Partizan", atletski sudija i organizator atletskih takmičenja.
Komemoracija će biti održana u sredu u 11 sati u svečanoj sali Skupštine grada, a sahrana u 14.30 na Novom Groblju, u Aleji velikana.





















