Umalo tuča trenera Seltika i Rendžersa, osuda FS Škotske /video/

Izvor: Blic, 03.Mar.2011, 19:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Umalo tuča trenera Seltika i Rendžersa, osuda FS Škotske /video/

Fudbalski savez Škotske osudio je ponašanje trenera dvojice najtrofejnijih klubova Seltika i Rendžersa, Nila Lenona i Alija Mekoista, koji su se posle kup duela umalo fizički obračunali na terenu.

"Prizor u kojem se sukobljavaju treneri dvojica najvećih klubova ne ostavlja samo gorak ukus u ustima, već i ozlojeđenost. Ionako je tenzija pred utakmicu bila velika”, rekao je lokalnim medijima predsednik FS >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Škotske Stjuart Regan.

Seltik je pobedio sa 1:0 u utakmici osmine finala kupa Škotske, a Rendžers je utakmicu završio bez dvojice isključenih igrača.

"Tužan sam, ali me je i sramota zbog svega. Pa, zar ovakve scene da gledamo u najvećem derbiju škotskog fudbala? Ove slike će da obiđu ceo svet i predstaviće nas u lošem svetlu”, dodao je Regan.

Do sukoba je došla i među navijačima dva kluba iz Glazgova, nakon čega su uhapšene 34 osobe.

"Zbog ovih događaja izgubili smo deo vere u škotski fudbal. Svi moramo da radimo na tome da mu povratimo ugled”, zaključio je Regan.

Povezane vesti: Seltik otpustio Maubreja posle debakla u Pejzliju

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.