Izvor: B92, 01.Jul.2006, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ulrih i Baso izbačeni sa "Tura" !
Glavni favoriti za pobedu na najvećoj medjunarodnoj biciklističkoj trci "Tur d Frans" Nemac Jan Ulrih i Italijan Ivan Baso izbačeni su sa tog takmičenja zbog sumnje da uzimaju doping sredstva.
Kako je saopštio direktor legendarne trke Krstijan Prudom : "Neprijatelj nije biciklizam,neprijatelj je doping" i odao veliko priznanje čelnicima T Mobile tima, koji su pored Ulriha isključili sa trke i Oskara Sevilju i sportskog direktora ekipe Rudija Pevenagu.
Za >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << njih se nedvosmisleno utvrdilo da su bili u kontaktu sa španskim lekarom Eufemijanom Fuentesom koji je u centru doping skandala koji već mesec dana potresa Španiju.
Fuentes je brojne bicikliste snabdevao najnovijim doping sredstvom EPO-m:
" Organizatori Tura dali su nam na uvid dokumente iz kojih se jasno vidi da je ta trojka bila u kontaktu sa Fuentesom. To još ne znači da su uzimali doping, ali sada je situacija takva da Ulrih, Sevilja i Pevenag moraju dokazati svoju nevinost", izjavio je portparol "T-Mobile".
Medjutim, Ulrih koji je 1997.godine osvojio Tur oštro je reagovao na odluku svot tima:
"Osećam se kao žrtva i u šoku sam. Nemam ništa sa ovim i videćemo šta će biti"













