Izvor: Vesti-online.com, 20.Maj.2010, 20:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ulična košarka na Olimpijadi
Ulična košarka "3 na 3" biće u redovnom programu Olimpijskih igara, najranije 2020, a najkasnije 2024, objavila je britanska novinska agencija "Rojters", pozivajući se na izvore iz FIBA i Međunarodnom olimpijskom komitetu.
Informaciju je, uz malo rezervi, potvrdio i generalni sekretar svetske "kuće košarke" Patrik Bauman.
Probni eksperiment za košarku "3 na 3" biće predstojeće Olimpijske >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << igre mladih u Singapuru, gde će se prvi put pikati basket na jednom velikom međunarodnom takmičenju.
Na Olimpijskim igrama mladih igraće se tri puta po pet minuta, pobednik je ekipa sa više poena po isteku vremena ("dvojka" iz košarke vredi jedan, a "trojka" dva poena) ili ekipa koja prva ubaci 33 poena.
Nastavak na Vesti-online.com...
Basket stiže na Olimpijadu već 2020!
Izvor: Sportske.net, 20.Maj.2010
Košarka "3 na 3" ili popularno basket mogao bi da se nađe u redovnom programu Igara već 2020, a najkasnije 2024, prenosi specijalizovani sajt korasrka.rs tvrdnje "Rojtersa" koji se poziva na izvore u FIBA i Međunarodnom olimpijskom komitetu.

















