Izvor: B92, 19.Mar.2003, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uleb kup: Pobede Pamese i Huventuda u polufinalu

Španske ekipe Pamesa i Huventud u utorak su kao domaćini ostvarile ubedljive pobede u prvim utakmicama polufinala košarkaškog ULEB Kupa.

Pamesa je na svom parketu savladala Estudijantes iz Madrida sa 68:55, a najzaslužniji za pobedu ekipe iz Valensije bio je reprezentativac Srbije i Crne Gore Dejan Tomašević.

Tomašević je za 33 minuta zabeležio 15 poena (šut iz igre 6-10, sa penala 3-3) uz deset skokova (sedam ofanzivnih) i pet asistencija, tako da je meč završio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa indeksom uspešnosti 27. Pored njega u pobedničkom timu istakao se i najefikasniji pojedinac susreta Hose Paraiso sa 16 poena.

U timu Estudijantesa najefikasniji je bio Amerikanac Kori Bruer sa 12 poena, dok je Nikola Lončar za 30 minuta ubacio osam poena (šut za dva 2-5, za tri 1-2, penali 1-2) uz dva skoka i jednu asistenciju.

U drugom polufinalnom paru Huventud je u Badaloni savladao slovenačku Krku sa 82:69. Najzaslužniji za pobedu španskog tima bili su Argentinac Huan Espil sa 23 poena i hrvatski internacionalac Žan Tabak koji je ubacio 16 poena uz 10 skokova.

U timu Krke najefikasniji je bio Amerikanac Džejmi Arnold sa 21 poenom.

Revanš susreti polufinala ULEB Kupa igraju se za nedelju dana.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.