Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 01.Dec.2011, 16:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uhapšen trener Haladaša
BUDIMPEŠTA -
Trener mađarskog fudbalskog prvoligaša Haladaša Zoltan Acel uhapšen je pod optužbom da je u proteklih nekoliko godina bar u tri navrata pokušao da namesti rezultate utakmica svog bivšeg kluba, kako bi dobio novac u kladionicama, potvrdila je danas mađarska nacionalna agencija MTI.
Portparol Centralnog istražnog tužilaštva Geza Fazekaš je tim povodom izjavio da je Acel uhapšen juče u Sekešfehervaru neposredno nakon utakmice između domaćeg Videotona >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i Haladaša u Mađarskom kupu.
"Osumnjičeni je priveden u okviru šire međunarodne akcije uperene protiv prevara u kladionicama", dodao je Fazekaš.
Acel je noć proveo u budimpeštanskoj zgradi Nacionalnog istražnog biroa, mađarske varijante američkog Ef-Bi-Aja, a jutros ga je saslušao istražni sudija koji mu je odredio pritvor od 72 sata.
Trenerov advokat Čaba Cegledi je Internet portalu Njugat.hu saopštio da još uvek ne zna čime se njegov klijent tereti, ali da će tokom dana dobiti optužnicu.
Sumnja se, kako ističu mađarski mediji, da je Acel učestvovao u nameštanju bar tri rezultata dok je, tokom 2008. i 2009. godine, bio prvi trener Šiofoka. Tada je, navodno, pokušao da lažira mečeve tog kluba protiv Honveda, Kapošvara i Zalaegersega.
Acel je trenersku karijeru počeo u budimpeštanskom RAEK-u, a bio je i pomoćni trener mađarske reprezentacije kada ju je, prošle i pretprošle godine, vodio Holanđanin Ervin Kuman.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






