Ueska povela u Vitoriji, pa Jovanović primio dva gola

Izvor: B92, 11.Nov.2018, 15:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Alavesa pobedili su na svom terenu ekipu Ueske sa 2:1, u utakmici 12. kola španske LaLige.

Gosti su poveli u Vitoriji pogotkom Moija Gomesa u 35. minutu, ali je srpski reprezentativac ispred gola Ueske Aleksandar Jovanović dva puta u nastavku vadio loptu iz svoje mreže.

Već u 41. minutu Honi je izjednačio rezultat na Mendisoroci, da bi pobedu domaćinu doneo Ruben Sorbinu potogkom 22 minuta pre kraja, svega šest po ulasku u igru sa klupe.

Ceo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << meč za baskijski tim odigrao je bivši vezista Partizana Darko Brašanac, dok se u timu Ueske od 24. minuta na terenu našao Rajko Brežančić.

Alaves je upisao sedmu pobedu od početka šampionata i trenutno je treći na tabeli Primere sa 23 boda, koliko ima i drugoplasirani Atletiko Madrid.

Na drugoj strani, Ueska je poslednjeplasirana sa samo šest osvojenih bodova.

Fudbaleri Alavesa u narednom kolu LaLige gostuju Leganesu, dok Ueska dočekuje Levante.