Izvor: B92, 10.Jun.2003, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Udovičić za B92: Igramo sve bolje

Vaterpolo reprezentacija Srbije i Crne Gore nastavila je pohod ka odbrani titule šampiona Evrope ubedljivom pobedom nad Slovačkom. Reprezentativac SCG Vanja Udovičić u izjavi za B92 navodi da su osvojena još dva veoma bitna boda pred četvrtfinale u duelu sa veoma neugodnim protivnikom:

"Ova pobeda nam je mnogo značila zbog pozicije pred četvrtfinale i sada nam ostaje da obezbedimo prvo mesto u grupi. Utakmica je ponovo pokazala da su Slovaci neugodan protivnik. Večito bijemo bitku >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa njima, ali je ovog puta bilo nešto lakše nego ranije. Mislim da smo prebrodili naše probleme i "dečje bolesti", da igramo sve bolje, a ova pobeda je rezultat svega toga", rekao je Udovičić posle pobede nad selekcijom Slovačke od 11:5.

U utorak (16 časova i 15 minuta) "plavi" igraju protiv Holandije u poslednjem meču prve faze takmičenja. Udovičić je rekao da, ukoliko na EP u Sloveniji naš nacionalni tim želi visok plasman, protivnik kao što je Holandija ne bi trebalo da predstavlja veći problem, uprkso brojnim iznenadjenjima u dosadašnjem delu takmičenja:

"Evropsko prvenstvo je uvek puno iznenadjenja, s obzirom da svaka ekipa ovde traži svoju šansu. U ovoj fazi takmičenja još uvek gradimo igru i ne smemo da dopustimo sebi bilo kakav kiks protiv Holandjana, bez obzira što bi njima mnogo značila pobeda protiv nas. Oni su dosta dobro igrali od početka prvenstva i napravili nekoliko iznenadjenja. Medjutim, ne smemo da dozvolimo opuštanje u ekipi i ako želimo da "pucamo visoko" utakmica protiv Holandije ne bi trebalo da predstvalja problem i morali bi da pobedimo".

U dosadašnjem delu takmičenja "plavi" su odigrali dve najzanimljivije, ali i najteže utakmice, protiv Rusije i Madjarske, obe sa po tri produžetka. Udovičić, medjutim, navodi da su reprezentativci Srbije i Crne Gore do sada dokazali da su fizički najspremnija ekipa na prvenstvu i da jak tempo ne bi trebalo da predstavlja problem:

"Ne ide nam u prilog što smo protiv dve najjače ekipe igrali izuzetno teške utakmice i odigrali maksimalno po dva produžetka, pa sve do zlatnog gola. Naravno u tim trenucima je presudna priprema pred takmičenje i mislim da smo fizički najspremnija ekipa što smo i pokazali. Do sada se igralo u jakom tempu i mislim da se odlično snalazimo u takvim uslovima. U utorak imamo utakmicu, zatim sledi dan pauze i onda nas očekuje glavni izazov - četvrtfinale, za šta svi moramo da budemo spremni. Mislim da kada budemo došli do odlučujućih mečeva niko od nas ne bi trebalo da oseća niti da razmišlja o umoru", dodao je Udovičić za B92.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.