Izvor: B92, 11.Maj.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Udovičić: " Ostati na zemlji"
Vaterpolisti i stručni štab Partizana izrazili su u petak nadu da će uspeti da sačuvaju prednost stečenu u prvom duelu sa Posilipom u četvrtfinalu Evrolige i plasiraju se na završni turnir tog takmičenja.
Partizan je Posilipo u prvom četvrtfinalnom susretu savladao sa 7:6,a revanš će se igrati 23. maja u Beogradu, verovatno od 19 sati.
"Revanš utakmica će biti mnogo kompleksnija od prve. Moraćemo da ostanemo na zemlji i ne podlegnemo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pritisku", rekao je trener Dejan
Udovičić, koji je dodao da njegova ekipa ima objektivnih problema da do revanša pronadje odgovarajućeg sparing partnera.
Udovičić je ocenio i da će osnovni zadatak njegovog tima na revanšu u Beogradu biti da u napadu zaustavi najopasnije igrače
Posilipa Vanju Udovičića, Nikolu Jankovića i Borisa Zlokovića.
"Imamo, ipak, kvalitet da se nosimo sa svakim timom u Evropi", istakao je Udovičić.
Bek Nikola Radjen ocenio je da će revanš utakmica Partizana i Posilipa biti paklena.
"Dobili smo samo prvo poluvreme. Imamo jedinstvenu priliku da uradimo nešto zaista veliko i zašto da je ne iskoristimo", zapitao se
Radjen.
Petar Ivošević je ocenio da je Posilipo i dalje favorit za plasman na završni turnir Evrolige.
"Gol prednosti ne mora ništa da znači, ali treba da razmišljamo o nama, da izvučemo pouke iz prvog duela, koji je bio iscrpljujući. U
Beogradu će biti još tezze, ali se nadam plasmanu na završni turnir", rekao je Ivošević.
Bek Milan Aleksić ocenio je da će prednost Partizana biti veliki pritisak na Posilipu.
"Posilipo jednostavno mora da prodje medju četiri najbolje ekipe, ali to je iskusan tim sa igračima koji su igrali dosta ovakvih utakmica",
rekao je Aleksić.
Ulaznice za revanš utakmicu Partizana i Posilipa moći će da se kupe od srede, a koštaće 350 i 650 dinara.









