Udovičić: LK ili isključenje

Izvor: B92, 08.Okt.2013, 13:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Udovičić: LK ili isključenje

Ministar omladine i sporta Srbije Vanja Udovičić dao je rok od mesec dana klubovima da popune evidencione prijave, ili im sledi isključenje iz takmičenja.

Udovičić je u Beogradu, na sastanaku sa predstavnicima sportskih saveza Srbije, rekao da je to deo zakona i da to mora da se uradi.

Udovičić je kazao da je glavna stvar na kojoj će raditi promena shvatanja važnosti sporta, jačanje dečjeg i školskog sporta, a kao treću stvar naveo je ozdravljenje srpskih klubova >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i ulazak zdravog, privatnog kapitala u srpske klubove.

On je rekao da razlog sastanka sa predstavnicima sportskih saveza da se otvori dijalog kako bi se čuli problemi i kako bi se našla rešenja.

"Da bi došlo do privatizacije ili svojinske transformacije, potrebno je da klubovi popune lične karte, odnosno evidencionu prijavu. To je nešto što sam zakon o sportu nalažu i do dana današnjeg prijavilo se oko 40 odsto klubova. Već se nalazimo u vremenskom jazu i klubovi su u prekršaju. To je preduslov i za privatizaciju i zato dajem rok od mesec dana posle čega ćemo morati da pribegnemo zakonskim merama, a to je isključenje sa takmičenja", rekao je Udovičić.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.