Udineze siguran protiv Kjeva

Izvor: RTS, 07.Apr.2013, 20:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Udineze kod kuće slavio protiv Kjeva. Palermo korak bliže opstanku. Bodove su podelili Fiorentina i Milan 2:2, Katanija i Kaljari 0:0 i Sijena i Parma 0:0.

Fudbaleri Palerma napravili su krupan korak ka opstanku u Seriji A savladavši danas na gostujućem terenu ekipu Sampdorije sa 3:1, dok je Udineze kod kuće istim rezultatom slavio protiv Kjeva (3:1) i približio se gornjem delu tabele.

Sicilijanci su do izuzetno značajnog uspeha došli boljom igrom u drugom poluvremenu. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Poveli su posle pola sata igre, ali je domaćin brzo izjednačio, međutim Palermo je smogao snage da u nastavku zebeleži trijumf i osvoji zlata vredne bodove.

Klub sa Sicilije sada ima 27 bodova, koliko i Đenova, prva ekipa iznad zone ispadanja. U timu Sampdorije Nenad Krstičić nije bio ni na klupi za rezervne igrače.

Udineze je protiv Kjeva stekao prednost od 2:1 na poluvremenu i u nastavku rutinski obezbedio pobedu. U timu domaćina srpski reprezentativci Dušan Basta i golman Željko Brkić bili su starteri.

Sijena kod kuće nije uspela da sruši otpor Parme (0:0), kao ni Katanija u duelu protiv Kaljarija (0:0).

Rezultati 31. kola:

Sijena - Parma 0:0

Katanija - Kaljari 0:0

Udineze - Kjevo 3:1 (Di Natale 20, 25, Benatija 85 - Pap 35)

Sampdorija - Palermo 1:3 (Munari 43 - Fon Bergen 35, Iličić 50, Garsija 56)

Fiorentina - Milan 2:2 (Ljajić 66. penal, Pizaro 73. penal - Montolivo 14, Flamini 62)

Od 20.45 sati sastaju se Inter - Atalanta i Napoli - Đenova, a u ponedeljak Roma - Lacio.

Subota: Juventus - Peskara 2:1 (Vučinić 73, 78 - Kaskione 83), Bolonja - Torino 2:2 (Kone 65, Guarente 86 - Bareto 25, Bjanki 90).