Ubijen lider islamista na Kavkazu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Apr.2015, 09:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ubijen lider islamista na Kavkazu

Ruski nacionalni komitet za borbu protiv terorizma saopštio je da je tokom specijalne operacije u Dagestanu, na severu Kavkaza, ubijen lider islamističke grupe Aliashab Kebekov.

Pripadnici grupe Kavkavski emirati objavili su na sajtu da je Kebekov mrtav, navodeći da je "njihov dragi brat postao mučenik".

Kebekov (43) došao je na čelo te grupe prošle godine posle smrti čečenskog lidera Dokua Umarova.

Agencija AFP je prenela da je Kebekov na ruskoj listi >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << terorista i ekstremista, a SAD su ga proglasile "globalnim teroristom" jer je izrazio spremnost da izvrši naredbe Al Kaide.

Rusija tvrdi da je Kebekov bio direktno umešan u organizovanje samoubilačkog bombaškog napada u Volgogradu 2013. godine, kada su poginule 34 osobe.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.