Ubedljive pobede Šalkea i Hanovera

Izvor: B92, 19.Feb.2012, 20:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Publika u Gelzenkirhenu i Hanoveru je na poslednje dve utakmice 22. kola nemačke Bundeslige videla čak deset golova.

U prvom meču dana Šalke je sa ubedljivih 4:0 deklasirao Volfsburg. Ova utakmica će pored ubedljive pobede Šalkea ostati upamćena i po 400. golu legendarnog španskog napadača Raula Gonzalesa Blanka.

Raul je postigao prvi gol na meču u desetom minut, a golove su postgil i Klas Jan Huntelar i Joel Matip. U drugoj utakmici odigranoj u nedelju Hanover je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa 4:2 pobedio Štugart.

I na ovoj utakmici je domaći tim vodio sa 4:0, ali su "švabe" golovim Harnika u 75. minutu i Okazakija četiri mintua kasnije uspele da ublaže poraz. Reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović je odigrao poslednjih 15 minuta u dresu Štutgarta.

Hanover je golovima Haguija i bivšeg igrača Mančester junajteda Mame Biram Dijufa u prvih pola sata igre došao do dva gola prednosti. Pander je već u prvom minutu drugog poluvremena povisio na 3:0, a četiri gola prednosti Hanoveru doneo je Stindl u 73. minutu.

Ostale utakmice 22. kola obeležile su Borusije iz Dortmunda i Menhegladbaha koje su zabeležile nove pobede i minhenski Bajern koji je odigrao samo 0:0 u Frajburgu.