Ubedljiva pobeda Katanije

Izvor: B92, 23.Jan.2010, 22:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Katanije pobedili suna svom terenu ekipu Parme sa 3:0, u prvoj utakmici 21. kola Serije A i pomerili se sa pretposlednje pozicije na tabeli.

Ekipa koju trenira Siniša Mihajlović, povela je u 15. minutu golom Đuzepea Maskare, a istom igraču je u 22. minutu golman Parme Antonio Mirante odbranio jedanaesterac. Katanija nije, međutim, kaznjena za taj promašaj, a u drugom poluvremenu domaćin je postigao još dva gola.

Najpre je Horhe Martinez u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 71. minutu povisio na 2:0, a konačan rezultat postavio je Takajuki Morimoto u 77. minutu.

Ekipi sa Sicilije to je četvrta prvenstvena pobeda, dok je Parma zabeležila osmi poraz.

U subotu je na programu još jedan meč 21. kola. Juventus u Torinu dočekuje Romu.