Izvor: Sportske.net, 08.Dec.2018, 01:05

Ubedljiv trijumf Porta, nije pametno razljutiti "Zmajeve"

Ubedljiv trijumf Porta, nije pametno razljutiti Zmajeve

Aktuelni šampion Portugalije vezao i 11. pobedu u svim takmičenjima.

Porto je na "Dragau" ugostio Portimonense, gosti su poveli u ranoj fazi, ali to nije sprečilo favorizovannog domaćina da slavi sa ubedljivih 4:1 (1:1).

Igrao se deveti minut kada je mrežu Ikera Kasiljasa zatresao Tromena.

Ipak, u 23. minutu, Porto poravnava, strelac je bio robusni Musa Marega.

U nastavku, za samo sedam minut, sve je bilo gotovo.

Preokret je >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << Portu doneo Tikinjo Soareš u 57. minutu, dva minuta kasnije Brahimi je povisio na 3:1, da bi konačan rezultat u 64. minutu svojim drugim golom na utakmici, petim u sezoni, postavio Musa Marega.

Porto nakon 12 kola ima 30 bodova, prvi su ispred Sportinga, koji ima pet bodova manje, ali i utakmicu manje. Portimonense 11. sa 16 bodova manje od večerašnjeg rivala.