Ubedljiv poraz

Izvor: Politika, 09.Nov.2006, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Huventud – Partizan 82:51 (23:12, 14:13, 22:17, 23:9)

Partizanovi košarkaši protiv Huventuda u Badaloni nisu postigli ni polovinu od 103 koša koja su samo šest dana ranije ubacili Makabiju. Tako su pretrpeli neočekivano ubedljiv poraz u trećem kolu B grupe Evrolige – 82:51 (23:12, 14:13, 22:17, 23:9).
Huventud je imao tri velike serije u ovoj utakmici: 14:0 u prvoj, 14:2 u trećoj i 10:0 u poslednjoj četvrtini. Na kraju je trujumfovao najvećom razlikom do koje je >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << došao protiv "crno-belih". U uvodnim minutima španski tim je sa nekoliko akcija završenih efektnim zakucavanjima destabilizovao "crno-bele" koji su u drugoj četvrtini propustili da iskoriste jedini slab period u igri domaćina. Naš šampion imao je u tim trenucima nekoliko promašaja iz lakih pozicija pod košem.

U prvom poluvremenu Huventud je najbolje pojedince imao u Čehu Bartonu i španskom reprezentativcu Fernandezu, dok su se u nastavku razigrali i ostali. Praktično od početka do kraja španska ekipa igrala je veoma agresivnu odbranu često sa presingom po celom terenu.

"Crno-beli" gotovo da nisu imali nijednog raspoloženog igrača. Posle 13 trojki pogođenih protiv Makabija ovoga puta postigli su svega tri. Njihov sledeći protivnik je Cibona koja će gostovati u "Pioniru" naredne srede u utakmici u kojoj će Partizanovi igrači morati da prikažu mnogo bolju igru da bi došli do pobede.

Dvorana: u Badaloni. Gledalaca: 8.500. Sudije: Lamonika (Italija), Mastrafcis (Grčka), Lopes (Portugalija).

HUVENTUD: Lavinja 4, Benet 2, Barton 18 (3), Fernandez 16, Bets 16, Arčibald, Džajns 8, Vaskez 8 (2), Saliven 8 (1), Marselinjo 2, Rubio.

PARTIZAN: Tepić, Bogdanović 3 (1), Kecman 3 (1), Borovnjak, Veličković, Perović 12, Peković 5, Tripković 7, Đurković, Drobnjak 14, Kamings 7 (1), Božić.