Ubedljiv poraz Partizana u Badaloni

Izvor: B92, 09.Nov.2006, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši beogradskog Partizana doživeli su ubedljiv poraz u trećem kolu grupe 'B' Evrolige. 'Crno-beli' su u Badaloni izgubili od Huventuda sa 82:51.

Iako nisu izjednačili 'crni rekord' i izgubili utakmicu sa 36 poena razlike košarkaši prvaka Srbije i Crne Gore odigrali su jednu od najslabijih partija poslednjih godina.

Već u prvoj četvrtini Benet je lako 'probijao' odbranu i omogućavao Fernandesu i Bartonu lake poene. Taj period igre završen je sa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << prednošću Huventuda od 11 poena, a u drugoj četvrtini su se 'crno-beli' držali na istom rastojanju.

Treći period igre nagovestio je ubedljiv poraz. Domaći su prvi put došli do +20 (59:39), a u poslednjem periodu igre igra gostiju se potpuno raspala. Košarkaši Partizana postilgi su 50. poen tek u 38. minutu, a poraz u Badaloni bio je 21. uzastopni na gostovanjima u Evroligi.

Domaći tim igrao je odlično i u odbrani, a gosti su imali ukupno 21 izgubljenu loptu.

U sledećem kolu Evrolige Partizan u dvorani 'Pionir' dočekuje Cibonu.

Huventud – Partizan 82:51 (23:12, 14:13, 22:17, 23:11)

Huventud: Uertas 2, Fernandes 16, Benet 2, Vaskes 8, Barton 18, Saliven 8, Lavina 4, Flis, Rubio, Hajnes 8, Bets 16.

Partizan: Tepić (2-0, 3-0), Bogdanović 3, Kecman 3, Borovnjak, Tripković 7 (8-2, 4-0), Perović 12 (7-4, 9 sk), Peković 5, Đurković, Drobnjak 14 (10-6, 3-0, 7 sk), Kamings 7