Izvor: Blic, 02.Nov.2002, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ubaciti Lacio u kožu Kjeva

Ubaciti Lacio u kožu Kjeva

BEOGRAD - Minimalan poraz na Olimpijskom stadionu u Rimu - za maksimum nade na 'Marakani' - komentar je brojnih ljubitelja fudbala u našoj zemlji, pogotovo pristalica crveno-bele boje, posle prve utakmice drugog kola Kupa UEFA Lacio - Zvezde (1:0). Tim iz Beograda jeste izgubio u Rimu, ali se nije i obrukao - opšte je mišljenje ljudi koji su u četvrtak veče posmatrali bitku Davida i Golijata.

Zvezdin tim je bio sastavljen od igrača >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sa prosekom od 24 godine starosti, Lacijev - 28. Posmatrajući sve to, može se konstatovati da su se crveno-beli srčano borili sa Rimljanima na 'Olimpiku'.

- Nisam nezadovoljan, ali ni zadovoljan jer smo ipak izgubili utakmicu. Međutim, minimalan poraz nam daje nadu za uspešan revanš pred punim tribinama našeg stadiona - izjavio je Ivan Gvozdenović.

Stefano Fjore je u 10. minutu najavio debakl našeg predstavnika, međutim isti igrač, kao i Inzagi, Bađo, Negro, Odo, Lopez, Pankaro, nije realizovao šanse. - Gol na početku utakmice nije nas pokolebao. Čak naprotiv, probudio nas je i dao do znanja da prava na grešku više nemamo. Kako je vreme odmicalo, bili smo sve sigurniji, a u nekim trenucima smo i dominirali na terenu. Šteta je što nismo postigli makar jedan gol, jer bi nam sa njim bilo mnogo, mnogo lakše u revanšu - smatra zamenik kapitena crveno-belih.

Zvezda je vrlo naivno primila gol?

- Smešan je način na koji smo savladani. Smatram da je sudija Tokat napravio grešku pošto je dosudio moj nepostojeći faul nad Kastromanom, dok smo mi pogrešili prilikom slobodnog udarca Liveranija. Dok smo se Kovačević i ja dogovarali sa golmanom Ranđelovićem oko postavljanja živog zida, Liverani je lukavo centrirao, a Fjore iskoristio nesmotrenost ostalih naših igrača u šesnaestercu. Naivno su nas izradili - priča Gvozdenović. Roberto Manćini Zvezdi se suprotstavio sa potpuno drugačijim timom u odnosu na onaj koji je igrao protiv Rome.

- To se od njega moglo i očekivati. Međutim, mnogi smatraju da smo zbog odsustva trojice, četvorice njihovih standarnih igrača mogli da postignemo pet golova. Moramo da shvatimo da smo igrali protiv Lacija, a ne, na primer, Radničkog, koji je bez ključnih igrača potpuno druga ekipa - kaže Ivan.

Lacio u Beogradu gostuje 14. oktobra.

- Rezultat iz Rima je izuzetno nezgodan. Smatram da je neizvesnost ista kao pred revanš u Veroni - zaključio je Gvozdenović. G. A. Vojvodini u goste

Fudbalere Zvezde u prvoj polovini novembra očekuje teška serija utakmica. Crveno-beli će prvo u nedelju odmeriti snagu sa Vojvodinom u Novom Sadu, pa u sredu sa OFK Beogradom kući, dok će devetog dana u mesecu igrati sa Obilićem na Vračaru. Reč je o prvenstvenim mečevima posle kojih će uslediti revanš sa Lacijom 14. novembra.

Drugo kolo kupa UEFA

ČETVRTAK

Apoel - Herta 0:1 (0:0)

Dinamo (Z) - Fulam 0:3 (0:1)

Sparta - Denizli 1:0 (1:0)

Ferencvaroš - Štutgart 0:0

Šturm - Levski 1:0 (1:0)

Partizan - Slavija 3:1 (2:0)

Nacional - PSŽ 0:2 (0:1)

Fenerbahče - PAO 1:1 (1:1)

PAOK - Grashopers 2:1 (1:0)

Lacio - Crvena zvezda 1:0 (1:0)

Austrija - Porto 0:1 (0:0)

Anderleht - Midtjiland 3:1 (0:0)

Vitese - Verder 2:1 (1:1)

Ipsvič - Liberec 1:0 (0:0)

Alaves - Bešiktaš 1:1 (0:1)

Lids - Hapoel 1:0 (0:0)

Parma - Visla 2:1 (1:0)

Seltik - Blekburn 1:0 (0:0)

Malaga - Amika 2:1 (1:1)

Selta - Viking 3:0 (2:0)

Boavista - Anortozis 2:1 (1:0)

UTORAK

Legija - Šalke 2:3 (0:0)

Žižkov - Betis 0:1 (0:0)

Đurgarden - Bordo 0:1 (0:0)

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.