UŽIVO: Zvezda - Barselona

Izvor: Mondo, 20.Okt.2017, 18:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crveno-beli žele da zabeleže prvu pobedu u Evroligi 2017/18, a posle vođstva od 14 poena, na kraju treće četvrtine imaju samo "plus pet".

Crvena zvezda mts - Barselona 44:32 (24:13, 20:19)

Posle više od pola godine, Evroliga se vratila u Beograd, pa ovog petka krcata hala "Aleksandar Nikolić" prisustvuje prvom jesenjem spektaklu - gostovanju dvostrukog šampiona Evrope.

IZ MINUTA U MINUT

30' Ertel je bio bez poena u prvih 25 minuta, >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << zatim je za četiri minuta postigao devet i asistirao Orioli za trojku - 62:57 na kraju treće četvrtine! Barsa ima šansu da se bori za pobedu, uprkos lošoj igri većim delom utakmice.

28' Trojka Antića posle tajm-auta - 60:50!

28' Posle 57:43 u 26. minutu, gosti serijom 7:0 opet hvataju priključak - 57:50. Ertel je u poslednja tri minuta ubacio pet poena, Vezenkov četiri.

26' Barsa je imala priliku da trči u kontru, međutim, već na polovini terena je Ribas bacio loptu u aut. Zvezda vodi 55:43.

24' Nije Zvezda predstavila naročito dobra rešenja u napadu, postigla je samo četiri poena za skoro četiri minuta, a onda je usledio prodor Feldina, akrobatski izbačaj i koš uz faul - 51:39!

21' I drugo poluvreme počelo je "jurnjavom" po terenu. Feldin je promašio otvorenu trojku posle osvojene lopte Lazića.

- Strelci: Ročesti 12, Bjelica 10, Lesor 6, Antić 5, Radičević 4, Dobrić 3, Feldin 2, Janković 2 - Serafan 12, Koponen 5, Tomić 4...

Seraphin sutira 6/7 a ostatak tima 6/22

— Daniel Bukumirovic (@bukumir) October 20, 2017

20' Nova trojka Ročestija - 44:32! Mogla je Zvezda i do "plus 15", ali promašili su Ročesti i Dobrić... Poluvreme 44:32 (24:13, 20:19)!

19' Trojka Ročestija - 41:30! Na drugoj strani simultanka Kevina Serafana (10 poena u drugoj četvrtini) - 41:32.

19' Barselona nastavlja da neprecizno šutira sa distance, što Bjelica koristi da vrati dvocifrenu razliku - 38:28.

18' Bacanje Bjelice (34:28) je prvi Zvezdin poen posle tri i po minuta. Posle drugog, promašenog, usledio je ofanzivni skok, pa faul nad Radičevićem i njegova dva "penala" - 36:28.

17' Barsa koristi Zvezdin "zastoj" u napadu da smanji na 33:28. Laki poeni, pa slobodna bacanja i na kraju pogodak Serafana preko Lesora - serija 0:8!

#EHstats Ante Tomic is the fourth center to reach the 2000 #EuroLeague points milestone after Vujcic, Bourousis and David Andersen

— Eurohoops.net (@Eurohoopsnet) October 20, 2017

15' Sreća za Zvezdu - početnička greška Presija, kome se lopta izmigoljila iz ruku i otišla u aut. Zvezda na "plus 13", ali Alimpijević ipak uzima tajm-aut da smiri svoj tim i podeli nove instrukcije.

14' Lazić je iznudio faul u napadu Ertela, a Ročesti još jednom sjajno prošao do obruča i postigao lake poene - 33:20.

- Zvezda na 55 odsto šuta iz igre, Barsa samo 31 odsto. Sedam poena Bjelice, šest Lesora.

10' Zvezda je bacanjima Radičevića otišla na maksimalnih 24:11, a prva četvrtina završena je rezultatom 24:13!

9' Opet asistira Radičević, a zakucava Bjelica - 22:11!

8' Igra se u jakom ritmu, Zvezda je propustila nekoliko prilika da ode i na više od "plus 10"... a onda Radičeviću sviran nesportski faul na Filu Presiju, verovatno prestrogo. Barsa je od potencijalnih pet ubacila samo jedan poen - 20:11.

7' Polukontra Zvezde, asistencija Radičevića i novo (treće) zakucavanje Matijasa Lesora - 20:10! Publika je na nogama, Sito Alonso traži tajm-aut.

6' Moerman promašuje "zicer", a Dobrić postiže trojku iz levog ćoška - 18:10!

5' Bjelica promašuje trojku, nakon što je Zvezda šutirala 5/5 iz igre.

4' Šoutajm! Lazić je presekao dodavanje Ertela, a Lesor pretrčao sa loptom više od pola terena i silovito zakucao - 13:7!

2' Zvezda vodi 7:2 posle lepog prodora Ročestija. Počelo je trojkom Bjelice...

- Početne petorke: Ročesti, Feldin, Lazić, Bjelica, Lesor - Ertel, Ribas, Hanga, Moerman, Serafan.

Novi Zvezdin tim dočekuje novi Barselonin tim, u pokušaju da joj nanese drugi poraz u međusobnim mečevima. Prvi se dogodio prošle godine, u oktobru, u Kombank areni.

Tokom prošlog leta oba tima su napravila velike promene, počev od dolazaka novih trenera - Dušana Alimpijevića i Sita Alonsa. Crveno-beli su "otvorili" evroligašku sezonu tesnim porazom od Žalgirisa u Kaunasu, a "Blaugrana" slavila je ubedljivo u derbiju protiv Panatinaikosa.

Evroliga je opet u gradu: Zvezda - Barselona!

Večerašnji duel počinje u 19 časova. Pratite ga u tekstualnom prenosu na mondo.rs.

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.