UŽIVO: Ludogorec vodi, Božović sve karte bacio na napad (VIDEO)

Izvor: Večernje novosti, 02.Avg.2016, 21:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Na stadionu „Rajko Mitić“ se večeras igra revanš meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona između srpskog i bugarskog tima Posle nerešenog rezultata u Razgradu (2:2) na red je došao revanš meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Na stadionu „Rajko Mitić“ pred punim tribinama će snage odmeriti Crvena zvezda i Ludogorec. Meč je od ogromnog značaja za oba tima, jer prolazak jednu ekipu dovodi na korak do elitnog takmičenja >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << i do sigurnog učešća u Evropi. Dešavanja sa stadiona pratite na sajtu „Novosti“.TOK MEČA:SASTAVI TIMOVA:Crvena zvezda: Kahriman – Ibanjez, Rendulić, Fibel, Cvetković– Le Talek, Donald – Mouče, Srnić, Kanga – Katai.Ludogorec: Stojanov – Minev, Moci, Plastun, Natanijel – Đakov, Abel, Kafu, Marselinjo, Vanderson – Kešeru.Igrači oba tima su u pratnji sudije Bantija izašli na teren, a navijači su ih pozdravili sjajnom koreografijom, uz pesmu "Pukni zoro" koju su svi pevali u glas.Već u prvom minutu su crveno-beli imali šansu, Ibanjez je odlučio da šutira ka golu sa nekih tridesetak metara, a golman Stojanov nije imao težak zadatak. Fibel je par minuta kasnije bio veoma neoprezan i izgubio je loptu, ali je Rendulić ispravio njegovu grešku i sprečio veću opasnost.Srpski tim se na startu meča nije povukao, već igra visok presing i ne dozvoljava gostima da diktiraju tempo. U sedmom minutu je Marselinjo šutirao, Kahriman dotakao loptu pre izaska van terena, a potom su napravili faul u napadu, tako da nije bilo opasnosti.Najviše pažnje bugarska ekipa posvećuje Kangi, često ga udvajaju, a posle nešto oštrijeg faula nad njim je Aniset dobio žuti karton. Zvezda je zatim zahvaljujući Srniću došla do kornera, ali su ga loše izveli. Potom je Kanga umesto dodavanja pokušavao da iznudi faul, nije uspeo, pa je italijanski arbitar dodelio loptu gostima. U 13. minutu je bugarska ekipa imala tri uzastopna kornera koja srećom nisu stvorila veliku opasnost.Odbio je Plaštun loptu do Donalda, a ovaj sa nekih 20 metara "bombom" poslao loptu u mrežu! Sada su gosti pod ogromnim pritiskom, jer će morati da napadnu i da postignu minimum dva gola.Samo šest minuta posle pogotka Zvezde je Ludogorec izjednačio. Izgleda da odbrambeni igrači nisu naučili lekciju iz prvog meča. Kafu je ponovo prošao celu odbranu kao da je nema i smestio loptu iza leđa Kahrimana. Zamalo da gosti naprave potpuni preokret. Kahriman je izašao, ostavio prazan gol, ali su njegovi saigrači nekako uspeli da otklone opasnost.Gosti i dalje dobro čuvaju Kangu, često ga zaustavljaju faulovima, a posle jednog takvog su crveno-beli izgradili dobar napad koji je Katai pokušao da reši, ali je poslao loptu pored gola.U 34. minutu je Vanderson odlično primio loptu, fintom prevario Cvetkovića, ali je srećom bio neprecizan. U sledećem napadu je Srnić pokušao solo-prodorom da dođe do dobre pozicije, ali je bilo previše igrača gostiju. Lep napad je organizovao Ludogorec u 39. minutu, ali je pre veće opasnosti sudija podigao zastavicu i pokazao ofsajd.Samo nekoliko sekudni kasnije potpuni preokret. Vnaderson je imao dovoljno vremena da se namesti i sa nekih 17-18 metara poslao loptu u mrežu. Gol ide i na dušu Kahrimana koji je veoma loše odreagovao. Sada je Zvezda pod velikim pritiskom, jer moraju da postignu bar jedan gol za produžetke.Plaštun je faulirao Kangu i dobio žuti karton u 42. minutu, da bi samo 120 sekundi nesmotreno startovao nad Moučeom, dobio drugi žuti, odnosno crveni karton i tako ostavio saigrače na cedilu. Donald je potom dobio žuti pošto je naleteo na Vandersona.Pred sam odlazak u svlačionice Djakov i Kanga su imali "koškanje" u kom je igrač Zvezde odgurnuo rivala, a to se završilo tako što su gosti opkolili sudija Bantija koji je zatim pokazao direktan crveni karton Kangi! Neverovatna glupost igrača srpskog tima...Na startu drugog dela je Dermendžijev odmah napravio izmenu. Umesto ofanzivnog Kešerua je uveo Palomina. Na drugoj strani Božović nije pravio promene u sastavu.Donald je u 52. minutu poslao odličnu loptu ka Srniću koji je dobro primio, a zatim pao. Tražio je penal, ali je sudija samo odmahnuo rukom. Nedugo posle toga je Slavoljub napustio teren, a zamenio ga je Ugo Vijeira.Uz malo sreće i požrtvovanosti Ibanjez je uspeo da zaustavi Kafua i da ga spreči da se nađe u situaciji jedan na jedan sa golmanom. Posle nove greške na sredini terena je Fibel izbacio loptu u korner posle kojeg je Vandersonov centaršut izblokiran, pa je usledio novi udarac iz ugla gde je Le Talek dobro odreagovao.Zvezda je slabo izvela korner, a u tim momentima je umesto Moučea ušao Ruiz. Božović baca sve karte na napad.
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona