UŽIVO: Francuska uzima treći set

Izvor: Večernje novosti, 26.Avg.2019, 17:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Najbolje srspke odbojkašice igraju treći meč na šampionatu Evrope Srpske odbojkašice su na polovini prve faze prvenstva Evrope. Izabranice Zorana Terzića u Ankari, koja je domaćin A grupe kontinentalnog šampionata, posle dva kola imaju maksimalan učinak, a danas se sastaju sa Francuskom.Podsetimo, svetske i evropske prvakinje su u prva dva kola upisale trijumfe protiv Finske i Bugarske, a dešavanja s današnjeg meča pratite uživo u tekstualnom prenosu na sajtu “Novosti”.PRVI >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << SETSrbija loše otvara meč. Uspele su francuske reprezentativke da vežu nekoliko dobrih poena i da povedu sa 3:1. Sada već Francuskinje grade lepu prednost, serija od šest servisa je prekinuta poenima Brankice Mihajlović i uspevaju srpske odbojkašice da upišu još koji poen i vrate neizvesnost u prvi set.Prekinuta je serija Srbije pošto je Boškovićeva pogodila mrežu.Ali Brankica Mihajlović i Tijana Bošković pokušavaju da se što pre približe Francuskinjama i one su za sada postigle jedine poene za Srbiju - 6:9.Bolja igra Srbije kako utakmica odmiče, uspele su da priđu na svega dva poena zaostatka - 11:13. Nova serija Francuskinja, uspele su da pronađu rupu u odbrani Srbije i da ih dodatno zbune tokom napada, ali i servis srpskih reprezentativki nije bio baš na najvišem nivou, pa je i selektor Terzić zatražio tajm aut - 12:16.Fantastičan napad Srbije preko desne strane i Boškovićeva uspeva da donese nove poene i izjednačenje posle nešto slabijeg starta utakmice - 19:19. Morao je trener Ruso da zatraži i drugi tajm aut kako bi pronašao rešenje za zaustavljanje naleta Srbije. Nemaju Francuskinje odgovor na igru Tijane Bošković koja je već osvojila 9 poena, a Bjanka Buša "ne silazi" sa servisa. Srbija osvaja prvi set - 25:19.DRUGI SETSrpkinje odlično otvaraju drugi set. Brankica Mihajlović svojim 8. poenom donosi prvu prednost u drugom setu, potom Francuskinje greše nakon odlične igre u bloku Srbije, a kratku dijagonu lako rešava Tijana Bošković i košarkaškim rečnikom, postala je dvocifrena. Uspela je Francuska da veže tri osvojena poena i da istope prednost Srbije, Zoranu Terziću se to nikako nije svidelo, ali nije zatražio tajm aut već je pustio svoje igračice da to same reše - 9:6.Tijana Bošković postiže svoj 13. poen na meču, a Ruso je primoran da zatraži novi tajm aut - 14:8. Srpkinje nastavljaju da melju, nezadržive su u drugom setu. Francuskinje ne mogu da dođu dpo poena i lagana prednost za 2:0 - 25:13.TREĆI SETVelika borba u trećem setu. Francuska se malo oporavila od "nokauta" u drugom i sada pruža jači otpor - 4:3. Ipak, Srbija prebacuje u brzinu više i lagano dolazi do lepe prednosti u trećem setu - 10:5. Devojke sa klupe odlične koriste ukazanu šansu Zorana Terzića.Uspele su Francuskinje da prekinu seriju srpskih odbojkašica i da učine ovaj set i meč malo zanimljivijim. Serija poena i dolazak do egal rezultata - 13:11. Egal je u trećem setu, kao da su se malo opustile naše odbojkašice posle početnog vođstva - 17:17.Nestvaran preokret Francuske u trećem setu. Ređaju poene rivalke i uzimaju set Srbiji. Dobijaju treći period 17:25.ČETVRTI SETRaspala se igra Srbije. Francuska se u potpunosti vratila. Nastavlja se rapsodija Francuske u ovom meču, posle osvojenog seta skočilo je samopouzdanje i igraju dobro u četvrtom setu - 5:5. Dugo se igralo poen za poen da bi Francuskinje prve došle do osetljive prednosti - 10:13.

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.