Izvor: B92, 31.Avg.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
US Open: Đoković bolji od Monfila!
Najbolje rangirani teniser SCG Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Otvorenog prvenstva SAD.
Na startu turnira Đoković je savladao talentovanog Francuza Gaela Monfila rezultatom 3:2, po setovima 7:5, 4:6, 7:6, 0:6, 7:5.
U maratonskom meču, koji je trajao više od četiri sata, Đoković je imao više snage od Francuza i ostvario jednu od najvažnijih pobeda u karijeri.
U drugom kolu Đoković će igrati sa Hrvatom Mariom Ančićem, 22. nosiocem u Flašing Medouzu.
U drugo kolo US Opena plasirale su se i najbolje teniserke SCG Ana Ivanović i Jelena Janković.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.

















