ULEB: Zvezda dočekuje Panelinios

Izvor: B92, 12.Nov.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ULEB: Zvezda dočekuje Panelinios



Košarkaši Crvene zvezde u utorak od 18 časova u dvorani "Pionir" igraju protiv atinskog Paneliniosa utakmicu 2. kola Grupe F, ULEB kupa. Biće to 50. meč "crveno-belih" u ovom takmičenju. Protivnik je atinski Panelinios, tim sa kojim "crveno-beli" u dosadašnjem istorijatu nisu odigrali nijednu zvaničnu utakmicu, samo prijateljsku pripremnu pretprošlog leta u Atini, koju je Zvezda dobila 71:67.

Panelinios je peti atinski tim protiv koga će Crvena zvezda >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << odigrati zvanični međunarodni meč. "Crveno-beli" do sada imaju skor 4-8 protiv Panatinaikosa, AEK-a, Sportinga i Peristerija.

"U goste nam dolaze odlična grčka ekipa. Sjajno su startovali i neće nam biti lako da dođemo do pobede. Mi smo trijumfom počeli ULEB kup i bilo bi dobro da tako nastavimo. Do pobede možemo doći samo angažovanom igrom u odbrani svih 40 minuta i maksimalnim zalaganjem. Panelinios je tim koji je popunjen dobrim igračima na svim pozicijama. Daćemo sve od sebe da igru podignemo na viši nivo i da tako stignemo do trijumfa”, rekao je Mirko Kovač, bek Crvene zvezde.

Panelinios je prošlu sezonu završio na petom mestu grčkog šampionata, a ove godine su za sada neporaženi. U grčkom šampionatu imaju 4-0 (prošlog vikenda pobedili Egaleo sa 80:76), a u ULEB kupu su ostvarili trijumf protiv Ostendea. Na tih pet mečeva Panelinios je u proseku pobeđivao protivnike sa blizu deset poena razlike.

"Od izvlačenja grupa u Italiji govorio sam da smo dobili veoma kvalitetne timove za protivnike. Panelinios je poslednjih godina stalno u vrhu grčkog šampionata i ima stabilan izvor finansiranja. Atinjani imaju veoma iskusne igrače. Odlikuje ih čvrsta igra, dobra odbrana na granici faula. Amerikanac Grandi je glavni igrač. Tu su još i Sims, pa pod košem Senegalac Endaje, tu je i naš Milan Dozet, a uz par grčkih košarkaša čine veoma neugodan tim. Očekujem da ćemo sutra odigrati znatno bolje i čvršće nego u prethodnih par mečeva i da ćemo, uz pomoć publike, stići do druge pobede. Stiv Marković je dobio temperaturu i jutros nije trenirao. Neizvesno je da li će biti u stanju da nam pomogne na sutrašnjoj utakmici”, izjavio je trener Crvene zvezde Stevan Karadžić.

Karte za utakmicu Crvena zvezda – Panelinios koštaju 200 dinara i mogu se kupiti na blagajni hale "Pionir” u utorak od 12 časova do početka utakmice. Kapije "Pionira" biće otvorene za sve ljubitelje košarke dva časa pre početka utakmice.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.