Izvor: B92, 07.Apr.2008, 16:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
UEFA će izaći u susret Kardifu
Evropska fudbalska unija najavila je da će možda naknadno pozvati Kardif siti u Kup UEFA ako velška ekipa osvoji engleski FA Kup, rekao je portparol organizacije, Vilijam Gajlard. Tim iz Čempionšipa pobedio je u nedelju Barnsli 1:0 i plasirao se u finale FA Kupa gde će im protivnik biti Portsmut. To je prvo finale ekipe još od 1927. godine, kada su osvojili trofej i postali prvi tim van Engleske koji je pobedio u FA Kupu.
Pravila Fudbalskog saveza ne dozvoljavaju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << timu da igra u Evropi, pošto timovi iz Velsa mogu da izbore plasman samo preko domaćih šampionata.
Velški savez najavio je ranije da će možda promeniti to pravilo, koje je zasnovano na tradiciji i praksi, a ne na odluci koje je donelo neki odbor tog tela. Predsednik UEFA Mišel Platini najavio je ranije da će podržati njihov slučaj.
Potpredsednik UEFA Vilijam Gajlard rekao je da je Platini od izvršnog odbora zatražio da se ispita mogućnost izdavanja 'vajld karda’.
"Sa naše strane gledano, bilo bi tužno da osvoje FA Kup a da ne mogu da se takmiče u Evropi. Zato ćemo zatražiti to od našeg Izvršnog odbora. Saosećamo sa Kardifom i očekujemo da će stvari ići njima na ruku", rekao je Gajlard.
Gajlard je takođe istakao da nikakva odluka neće biti doneta pre finala.









