U17: Plavi sa Nemcima za polufinale

Izvor: B92, 08.Maj.2006, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U17: Plavi sa Nemcima za polufinale



Kadetska reprezentacija Srbije i Crne Gore igra odlučujuću utakmicu na Prvenstvu Evrope za igrače mlađe od 17 godina. "Plavi" se u ponedeljak sastaju sa Nemcima, a za plasman u polufinale potrebna im je pobeda.

Težak posao očekuje ekipu Saše Medina: Nemci spadaju u favorite na šampionatu, a u prva dva kola su odigrali dobro. "Mnogo su moćan tim, nisam video bolju reprezentaciju u Luksemburgu, mislim da su jači od Španije. Vezni red je besprekoran, igaju precizno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i tačno, brzo osvajaju prostor. Teško je napraviti igru protiv njih, u špicu je opasan korpulentni Manuel Fišer.

O odbrani da i ne govorim, golove uopšte ne primaju, možda je samo golman za nijansu slabiji od ostalih," kaže Medin. "Ipak, motiva momcima ne manjka. Utakmicu će gledati cela Srbije i Crna Gora. Ako uspeju - biće junaci. Verujem da to mogu, uzdam se u Jovetića, on može da bude čovek odluke, ali i drugi moraju da pomognu."

Na prethodnom PE za omladince, 2005, Nemci su u duelu sa selekcijom koju je vodio Zvonko Živković vodili sa 2:0, ali su došli do pobede od 4:2. Utakmica Srbija i Crna Gora - Nemačka igra se u ponedeljak u Luksemburgu, a počinje u 19.30.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.