Izvor: B92, 23.Jun.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U selekciji SAD Karmelo i Red
Košarkaška reprezentacija SAD koja će nastupati na OI u Atini kompletirana je u utorak uveče.
Poslednja dva člana tima koji je posle serije otkaza odavno izgubio i epitet "drim" biće Karmelo Entoni iz Denvera i Majkl Red iz Milvokija.
Pozive je prethodno odbio tandem Pistonsa Rip Hamilton i Ben Valas.
Izvor blizak američkog košarkaškoj federaciji izjavio je za ESPN da je Entoni odmah prihvatio poziv, a očekuje se da će isto reagovati Red. Nije objašnjeno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zašto su igrači Detroita odbili poziv u selekciju, ali se spekuliše da su odustali zbog straha za svoju bezbednost.
Tri od pet naknadnih pozivnica je već uručeno Karlosu Buzeru (Klivlend) i igračima Majamija Lamaru Odomu i Dvejnu Vejdu.
Podsetimo, iz originalne postave u selekciji SAD ostali su samo Tim Dankan i Alen Ajverson.













