U junu međunarodna biciklistička trka „Kroz Srbiju 2014

Izvor: Blic, 07.Mar.2014, 14:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U junu međunarodna biciklistička trka „Kroz Srbiju 2014"

Međunarodna biciklisticka trka „Kroz Srbiju 2014", koje se organizuje 54 put, biće održana od 17 do 22 juna, najavljeno je u Beogradu.

Trka je posvećena obeležavanju značajnog jubileja - 100 godina od početka Prvog svetskog rada i biće održana pod sloganom „Stazama slobode naših predaka", a pod pokroviteljstvom predsednika Srbije Tomislava Nikolića.

Prijavljeno je učešće takmičara iz Srbije, Francuske, Velike Bitanije, Rusije, Grčke, Italije, Danaske, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Belgije, SAD, Holandije, Bugarske, Japana, Mađarske, Argentine, Češke, Ukrajine, Nemačke, Litvanije, Kazahstana, Turske, Norveške...

Trka počinje iz Požarevca, završava se u Beogradu a gradovi domaćini su još Kruševac, Priboj, Pale u Republici Srpskoj i Ruma čiji su predstavnici izrazili uverenje da će na najbolji način ugostiti domaće i strane bicikliste.

Član Organizaciong odbora Vladimir Božović rekao je na konferenciji za novinare da trka, s obzirom da se održava u slavu i čast srpskih junaka koji su se pre 100 godina borili za slobodu ima i s tog aspekta veliki međunarodni i nacionalni značaj.

On je izrazio uverenje da će trka proteći u najboljem redu čime će biti poslata poruka da je Srbija „politički stabilna, pravno uređenja i demokratska država".

Božović, koji je državni sekretar MUP-a, rekao je i da će pripadnici MUP-a dati „svaku moguću pomoć i podršku" održavanju međunarodne biciklisticke trke.

Trka će trajati šest dana. Ukupna dužina trase je 850 kilometara, a najduža etapa je od Kruševca do Priboja i iznosi 190 kilometara.

Najkraća deonica trke je od Rume do Beograda i iznosi 82 kilometara, na trci će biti organizovana antidoping kontrola, a organizatori očekuju da će takmičari popiti 7.800 litara vode.

Trka se nalazi u zvaničnom kalendaru Svetske biciklističke federacija, ukupan nagradni fond iznosi oko 20.000 evra, a pobedniku će pripasti nagrada od 1.500 evra.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

U junu međunarodna biciklistička trka „Kroz Srbiju 2014"

Izvor: Dzungla.org, 07.Mar.2014

Međunarodna biciklisticka trka „Kroz Srbiju 2014″, koje se organizuje 54 put, biće održana od 17 do 22 juna, najavljeno je u Beogradu.. Opširnije

Nastavak na Dzungla.org...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.