Izvor: B92, 16.Maj.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U Kuršumliji za prekid krive sudiju
Drugoligaška fudbalska utakmica Kosanica - Bežanija prekinuta je u nedelju u 11. minutu posle napada jednog domaćeg navijača na sudiju Veljka Beloicu iz Kragujevca.
U gužvi koja je nastala intervenisala je i policija, pa je prekinut taj meč 31. kola Druge lige - grupa Srbija. FK Kosanica ocenila je da je čitav dogadjaj "izrežiran". Klub je optužio glavnog sudiju Beloicu i delegata meča Mišu Ilića da su izazvali prekid meča.
"Glavni sudija i delegat >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na utakmici bili su potplaćeni i oni su izrežirali prekid utakmice. Već u prvih 10 minuta glavni sudija je pokazao dva žuta kartona našim igracima, a nakon što je u jedanaestom minutu pokazao i crveni karton našem igraču, došlo je do gužve i prekida utakmice", rekao je trener Kosanice Ivica Đorđević.
U FK Kosanica naveli su i da do danas u Kuršumliji nije bilo incidenata prilikom gostovanja drugih ekipa. Oni su najavili da će se žaliti predsedniku Fudbalskog saveza Srbije Zvezdanu Terziću.
Kosanica je pretposlednja na tabeli Druge lige - grupa Srbija, a Bežanija četvoroplasirana.









