Izvor: Nezavisne Novine, 02.Mar.2018, 10:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U Birmingemu prve medalje Rusima i Etiopljanki
Na 17. dvoranskom svjetskom prvenstvu u atletici, koje je u četvrtak počelo u Birmingemu, održana su finalna takmičenja u tri discipline.
Prvog dana zlatne medalje u skoku u vis u obje konkurencije osvojili su ruski atletičari Danil Lisenko (2,36 m) i Marija Lasickene (2,01 m), koji su nastupili pod zastavom Međunarodne atletske federacije - IAAF, dok je u trci na 3.000 metara slavila Etiopljanka Genzebe Dibaba (8:45,05).
Jedini predstvanik Bosne i Hercegovine u >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << Birmingemu, bacač kugle Mesud Pezer nastupiće u subotu, 3. marta, od 11.15 sati.
Po tablicama IAAF, Pezer u ovoj sezoni trenutno ima 14. najbolji rezultat u svijetu, odnosno osmi u Evropi.
Nastavak na Nezavisne Novine...












