Tvrđava Sančez Pichuan, dobi Selta nekako!

Izvor: Mondo, 16.Jan.2016, 19:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Tvrđava" Sančez Pichuan, dobi Selta nekako!

Deveta uzastopna pobeda Sevilje na njenom stadionu, Gameiro dvostruki strelac. "Sedam plus" na "Balaidosu".

Fudbaleri Sevilje pobedili su Malagu rezultatom 2:1 (2:0) u prvom meču 20. kola Primere i time se bar privremeno vinuli na peto mesto.

Atletiko Madrid vodi sa 44 boda, slede Barselona sa 42 (meč manje), Real sa 40 i Viljareal sa 39, dok je Sevilja sakupila 32, Selta 31 i Eibar 30.

Tim Unaija Emerija na početku sezone je doživeo dva poraza >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << na stadionu Ramon Sančez Pichuan, od Atletiko Madrida i Selte, ali je onda ušao u seriju pobeda, koja trenutno broji devet mečeva!

Sevilja je pred svojim navijačima "tukla" Barselonu, Real, Valensiju, Atletik Bilbao... tako da su se u duelu sa Malagom očekivala nova tri boda.

Da zaista bude tako postarao se najbolji strelac ekipe Kevin Gameiro, koji je u 40. minutu majstorski lobovao golmana sa 15 metara, pa dva minuta kasnije rutinski završio kontranapad, koji je po desnom krilu vodio Vitolo.

Zanimljivo je da je iskusni Francuz poslednja četiri gola u prvenstvu dao iz svega pet šuteva...

Malaga je u 72. minutu ublažila poraz golom Čarlsa, iz lepe kombinacije koju su plavo-beli izveli nakon slobodnog udarca.

Domaćin je poslednjih desetak minuta odigrao bez isključenog Ibore, ali pobeda nije došla u pitanje.

Ako želi da ozbiljnije konkuriše za plasman u Ligu šampiona, Sevilja će morati da popravi formu na gostovanjima, gde uz Las Palmas jedina u Primeri nema nijednu pobedu (pet remija i četiri poraza).

Posle tri uzastopna poraza u Primeri, od Atletik Bilbaoa (0:1), Malage (2:0) i Atletiko Madrida (0:2), Selta je bila pod teškim imperativom u meču sa "davljenikom", Levanteom.

Ne samo da tim iz Viga nije osvojio bod u prethodna tri kola Primere, već nije ni postigao gol, a kad je Šveđanin Džon Gideti "otvorio" goste, sve je bilo lakše. Završeno je "sedmicom": Selta - Levante 4:3 (2:0), za šesti poraz kluba iz Valensije u poslednjih osam kola, uz jedan remi i jednu jedinu pobedu.