Izvor: B92, 12.Jun.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Turska pred kaznom zbog navijača
Evropska fudbalska organizacija (UEFA) pokrenula je u četvrtak istragu zbog ponašanja turskih navijača tokom meča između reprezentacija Turske i Makedonije, odigranog u sredu u okviru kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo u Portugalu 2004. godine.
"Na osnovu dokaza koji su već na raspolaganju, mi ćemo započeti disciplinsku proceduru protiv Fudbalskog saveza Turske, u vezi sa kvalifikacionim mečom sa Makedonijom", izjavio je direktor UEFA za komunikacije Majk >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Li.
Flaše i metalni novčići bacani su iz publike kada je Artim Šakiri doveo Makedoniju u vođstvo od 2:1. Turci su tu utakmicu dobili rezultatom 3:2. Policija je morala tokom meča da štiti makedonske fudbalere kada su izvodili kornere.
Prema rečima Lija, odluku o eventualnoj kazni UEFA će doneti kada primi izveštaj delegata sa utakmice i pregleda video snimak. Disciplinska komisija UEFA zasedaće 3. jula. Turska, koja je na čelu Grupe sedam, igra još jednu utakmicu 11. oktobra na svom terenu, protiv drugoplasirane reprezentacije Engleske. Taj susret će, po svoj prilici, odlučiti o tome ko će se iz Grupe sedam direktno kvalifikovati za EP, a ko će ići u baraž.














