Tur de Frans počeo spektakularno, odluka u foto-finišu!

Izvor: Sportske.net, 06.Jul.2019, 18:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tur de Frans počeo spektakularno, odluka u foto-finišu!

Holanđanin Majk Teunisen iz tima Džambo-Vizma pobednik je današnje prve etape prestižne biciklističke Trke kroz Francusku.

Teunisen je na etapi u Briselu u sprint završnici pobedio Slovaka Petra Sagana iz Bora Hasngor tima za svega nekoliko centimetara, što je utvrđeno foto-finišom.

Start 106. izdanja održan je u Briselu u čast belgijskog bicikliste Edija Merksa koji je pre 50 godina prvi put osvojio Tur d Frans.

Prva etapa, duga 194,5 kilometara, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << podrazumevala je obilazak Šarlroa, čime će se u jednoj fazi bile povezane regije Flandrije i Valonije.

Teunisen je trku završio za četiri sata, 22 minuta i 47 sekundi, a iza njega su vrlo brzo prošli Sagan i trećeplasirani Kejlb Ivn iz Loto tima.

Sutrašnja druga etapa Tur d Fransa, duga 27,5 kilometara biće hronometarska i takodje vožena u Briselu.

Nakon tri nedelje, pređene 21. etape i 3.460 kilometara još jedno izdanje najveće biciklističke trke završiće se u nedelju 28. jula u Parizu na Jelisejskim poljima.

Nastavak na Sportske.net...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportske.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportske.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.