Izvor: RTS, 23.Feb.2010, 19:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Troicki i Tipsarević u drugom kolu
Srpski teniseri Viktor Troicki i Janko Tipsarević plasirali su se u drugo kolo turnira u Dubaiju u konkurenciji dublova, pošto su na startu takmičenja pobedili Francuze Florana Seru i Žila Simona rezultatom 7:6 (7:4), 6:0.
U meču bez izrazitog favorita, prvi set je bio veoma čudan i viđeno je čak osam brejkova, po četiri na obe strane, što je >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u konkurenciji dublova veoma neuobičajeno.
Troicki i Tipsarević su stalno jurili zaostatak i na kraju su izborili taj-brejk, u kome su bili mnogo sigurniji od protivnika. U drugom setu je usledilo novo iznenađenje, jer su Francuzi potpuno pali i srpski teniseri su za dvadesetak minuta nanizali šest gemova.
U drugom kolu reprezentativci Srbije igraće sa boljim iz meča u kome se prvi nosioci Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor sastaju sa Špancima Felisijanom Lopesom i Tomijem Robredom.





