Izvor: Blic, 29.Dec.2003, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Trofej u Beogradu

Pehar namenjen osvajaču Kupa 'Radivoja Koraća' ostaje u Beogradu. Posle velike pobede nad Partizanom, beogradski crveno-beli su u polufinalu, gotovo na isti način, posle produžetka savladali domaćina turnira - Vojvodinu 108:101.

Novosađani su poveli sa 59:51, a ubrzo i sa najvećih devet razlike (65:56). Crveno-bele je u život vratio Milan Dozet briljantnom partijom u četvrtoj četvrtini, a prevagu ponovo doneo Igor Rakočević, za vođstvo >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << svog tima - 82:79 (38. minut). Produžetak Vojvodini doneo je Gurović, osam sekundi pre kraja prvih 40 minuta, iako je isti igrač promašenim slobodnim bacanjem propustio šansu da uvede domaćina u istorijsko finale. Istu priliku je propustio i Ričardson na isteku četvrte četvrtine.

Iako su Beograđani u ekstra period ušli bez trojice najboljih igrača na utakmici - Rakočevića, Radivojevića (pet ličnih grešaka) i Dozeta (povreda noge) najveću odgovornost su ponovo preuzeli najmlađi - Bjelica, Nešović i, pre svih, Čedomir Vitkovac koji je trojkom u poslednjem minutu meča doneo Zvezdi nedostižno vođstvo – 105:99.

Zmago Sagadin, trener Zvezde:

- Moja ekipa je odigrala odlično tri četvrtine - prvu, drugu i četvrtu, dok smo jako glupo odigrali treću, kada smo dozvolili Vojvodini da napravi preokret. Velika želja i borbenost bili su odlučujući za pobedu.

Vojvodina - Crvena zvezda 101:108 (21:21, 17:24, 29:15, 21:28, 13:20)

Dvorana SPENS-a. Gledalaca: 3.500 . Sudije: Jovčić (Beograd) i Nešković (Kraljevo).

VOJVODINA: Kitanović, Milošević, Nemet 15, Radonjić 2, Šuput 24, Kebu 8, Savanović 5, Vukas 1, Ćeranić 18, Cvetković 2, Čanak 8, Gurović 18.

C. ZVEZDA: Nešović 11, Dozet 15, Rakočević 16, Mirković 2, Ričardson 6, Bjelica 8, Đurić 17, Dragojlović, Bogdanović 10, Vitkovac 7, Radivojević 16. Dragutin J. Bužić

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.