Triler u Vitoriji trajao 105 minuta!

Izvor: Mondo, 02.Sep.2018, 18:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prvi gol i pobeda Alavesa ove sezone.

Utakmica Alaves - Espanjol u 3. kolu Primere sigurno je među najdužima u istoriji fudbala, ne računajući mečeve u kojima su igrani produžeci i izvođeni penali!

Čak 105 minuta trajao je ovonedeljni duel u Vitoriji, a na kraju su se radovali domaćini, iako su gubili na poluvremenu.

Alaves - Espanjol 2:1 (0:1).

Sudija Ignjasio Iglesijas >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << tri puta morao je da koristi video-tehnologiju, uz čiju pomoć je poništio dva gola. Prvo Alavesu na 0:0, a potom i Espanjolu na startu drugog poluvremena.

Taj drugi slučaj kao da je probudio domaće fudbalere, pa su u razmaku od samo dva minuta postigli dva gola i preokrenuli rezultat.

Video snimak korišćen je i za vodeći pogodak Espanjola u finišu prvog poluvremena, kada je Iglesijajs dosudio penal za goste zbog povlačenja u kaznenom prostoru prilikom kornera. Precizan je bio Leo Baptistao.

Sve to uticalo je da se prvo poluvreme igra čak 53 minuta! Pošto su početkom drugog dela - koje je trajalo 52 minuta - "preživeli" drugi pogodak gostiju, domaći igrači su se trgli i preko Borhe Bastona u 57. minutu stigli do izjednačenja. Bilo je to posle očajne reakcije odbrane domaćih na dugo bačen aut. Nepuna dva minuta kasnije usledio je munjevit kontranapad i preokret koji je pogotkom doneo Ruben Sorbino.

Alavesu su ovo prvi golovi i prva pobeda ove sezone, dok je Espanjol doživeo prvi poraz.