Trijumf Zvezde u Belgiji

Izvor: B92, 04.Dec.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Trijumf Zvezde u Belgiji



Košarkaši Crvene zvezde pobedili su belgijski Ostende 73:72 (25:16, 16:22, 11:15, 21:19), u petom kolu ULEB kupa. U izuzetno neizvesnoj završnici Zvezda je trojkom Dragićevića uz zvuk sirene došla do četvrte pobede u ULEB kupu. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Stiven Marković sa 20 poena. Kapiten Tadija Dragićević je ubacio 17, a Kuk 10 poena, ali su obojica bili ispod svog nivoa. Dragićević je imao šut 15-5 iz igre, a Amerikanac je šutirao 2-12. "Crveno-beli" >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su u Belgiji igrali bez povređenog Borisa Bakića.

Kod domaćina, Čak Dejvis je postigao 14, a bivši igrač FMP-a i Partizana Veselin Petrović 13 poena.

Zvezda je meč u Belgiji počela sjajno, povela je 5:0, a nešto kasnije i 11:2 uz šest poena Dragićevića u tom periodu. "Crveno-beli" su tokom prvih 10 minuta bili odlinčni u šutu za tri (5-7), a tako je i završena prva četvrtina pošto je Marković pogodio trojku za 25:16.

U drugoj deonici Zvezda je nastavila sa dobrom igrom, i u 16. minutu bilo je visokih plus 10 za Beograđane – 38:28. Tada Dragićević izlazi iz igre kako bi se odmorio, a domaćin je to iskoristio i serijom 6-0 prišao na 38:34, poluvreme 41:38.

Stiven Marković bio je sjajan u prvih 20. minuta sa 15 poena, a podrška mu je bio Dragićević sa devet, sve u prvoj deonici.

Ostende treću četvrtinu počinje bolje, a i šut ekipe Stevana Karadžića je stao, pa je domaćin u 27. minutu preuzeo vođstvo. Najbolji igrač Zvezde na ovom meču Stiven Marković u trećoj četvrtini zaradio je isključujuću ličnu zbog navodnog pokušaja udaranja protivničkog igrača, pa su gosti u nastavku bili znatno oslabljeni.

Belgijanci su poslednjih deset minuta počeli serijom 8-0 (61:52), i u tim trenucima se činilo da će zabeležiti siguran trijumf. Ipak, Zvezda uzvraća serijom 5-0, i ulazi se u neizvesnu završnicu.

Dvadeset sekundi pre kraja Ostende je imao visokih 72:67, a Mirko Kovač je trojkom smanjio na minus dva. Usledila su dva neuspešna napada na obe strane, a onda je Tadija Dragićević pogodio trojku u bukvalno poslednjim trenucima iz praktično nemoguće pozicije. Domaći tim je mislio da je koš usledio nakon sirene, ali su sudije priznale koš, pa je Zvezda zabeležila izuzetno važan trijumf.

Ekipa sa Malog Kalemegdana za šest dana u Pioniru igra sa češkim Nimburkom u šestom kolu ULEB kupa, a tri dana pre toga dočekuje Zadar u derbiju 13. kola NLB lige.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.