Tri medalje za srpske strelce

Izvor: B92, 29.Jan.2010, 23:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Drugog dana takmičenja na međunarodnom turniru u streljaštvu u Minhenu srpske juniorke su osvojile tri medalje.

Mlada Nišlijka Katarina Biserčić osvojila je srebro, članica "Novog Beograda Ušća" Ivana Maksimović bronzu, a Bobana Veličković bronzu u gađanju vazdušnim pištoljem. U jakom finalu je gadjao i Andrija Zlatić vazdušnim pištoljem za seniore i zauzeo sedmo mesto.

Najbolji rezultat sezone vazdušnom puškom za seniorke zabeležila je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << svetska rekorderka i šampionka Nemica Sinja Fajlšifter sa 400 krugova u osnovnom delu, što je ravno apsolutnom svetskom rekordu.

Prvog dana srpski strelci učestvovali su u tri finala. Jedinu medalju - srebrnu osvojila je juniorka iz Bora Bobana Veličković vazdušnim pištoljem. Ovim oružjem Zorana Arunović je bila peta, a junior Marko Živić je bio osmi vazdušnom puškom.

Razultati drugog dana turnira u Minhenu:

vazdušna puška, juniorke: 1. Vognarova (Češka) 502,1 (398), 2. Katarina Biserčić (Srbija) 501 (398), 3. Ivana Maksimović (Srbija) 501 (398)

seniorke:1. Fajlšifter (Nemačka) 504,8 (400), 2. Kalniš (Ukrajina) 499,6 (397), 3. Emons (Češka) 499,6 (397)

juniori: 1. Jordanov (Bugarska) 699,6 (596), 2. Suvorov (Rusija) 699,3 (597), 3. Kuliš (Ukrajina) 699,3 (596)

vazdušni pištolj, juniorke: 1. Babić (Madjarska) 480,2 (381), 2. Kali (Finska) 480 (383), 3. Bobana Veličković (Srbija) 477,7 (379)

seniori: 1. Gončarov (Rusija) 684,9 (583), 2. Badarači (Italija) 683,3 (583), 3. Bidnijak (Ukrajina) 683,1 (584)