Tri medalje srpskih kajakaša

Izvor: Press, 19.Maj.2013, 17:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Marko Dragosaljević je osvojio zlato u disciplini k-1 na 200 metara (36,430 sekundi) u trci u kojoj je olimpijski šampion iz Londona Britanac Mekiver ostao bez odličja.

Sestre Olivera i Nikolina Moldovan bile su najbolje u disciplini k-2 200 (39,847 sekundi), dok su Simo Boltić i Marko Dragosavljević bili treći u discipline k-2 na 500 metara. >> Pročitaj celu vest na sajtu Press <<

Sprski dvosed je stazu preveslao za minut, 34 sekunde i 874 stotinke iza posada Portugalije (1:33,668) i Rusije (1:34,618).

Reprezentacija Srbije je u Češkoj osvojila ukupno četiri medalje, pošto su kajakaški dvosed Dejan Pajić i Duško Stanojević juče osvojili srebro u trci na 1.000 metara.