Tri komada Vejna Runija

Izvor: Vesti-online.com, 28.Nov.2009, 21:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tri "komada" Vejna Runija

U 14. kolu engleskog šampionata Vejn Runi sa tri pogotka srušio Portsmut, Vest Hem "petardirao" Barnlija, Mančester Siti zabeležio sedmi uzastopni remi, Vigan pobedio posle "bruke" iz poslednjeg kola.

U subotnjim mečevima 14. kola Premijer lige, ubedljivu pobedu ostvario je Mančester Junajted i to na gostovanju Portsmutu rezultatom 1:4.

Tri gola na "Fraton Parku" postigao je Vejn Runi od kojih dva iz penala, a uverljiv trijumf potvrdio je Rajan Gigs. Jedini strelac >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << za domaće koje je po prvi put sa klupe predvodio novi menadžer Avram Grant, bio je Boateng takođe iz penala.

Ekipa sa "Old Traforda" sada ima samo dva boda manje od vodećeg Čelsija koji u nedelju igra londonski derbi kao gost Arsenalu.

Ubedljivu pobedu konačno je ostvarila ekipa Vest Hema koja je na svom "Apton Parku" sa 5:2 isprašila Barnlija, a novi "neuspeh" svojim navijačima priredili su fudbaleri Mančester Sitija, koji su zabeležili sedmi uzastopni remi.

Ovaj put sa "Gradskog stadiona" u Mančesteru jedan bod je odnela ekipa Hala, i to pogotkom Džimija Bularda u 82. minutu. Domaći su vodili golom Šon Rajt Filipsa iz 45. minuta.

Bodove su podelili Blekburn Roversi i Stouk Siti 0:0, kao i Fulam protiv Boltona na "Krejven Kotidžu 1:1. Hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić bio je strelac za goste, a bod domaćima iščupao je Demijen Daf u 74. minutu.

Minimalnu pobedu, posle poražavajućih 9:1 protiv Totenhema u poslednjem kolu, ostvarila je ekipa Vigana i to na svom "JJB stadionu" protiv Sanderlenda. Jedini pogodak postigao je Rodaljega u 75. minutu.

U poslednjem meču koji je odigran na "Vila Parku", domaća Aston Vila je odigrala nerešeno sa Totenhemom 1:1. Agbonlahor je u 10. minutu doneo prednost domaćim, ali je defanzivac "pevaca" Majkl Douson poravnao u 77. minutu.