Tri isključenja u Bilbau, Deportivo bolji od Atletika

Izvor: Blic, 02.Jan.2011, 20:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Atletik Bilbaa nisu uspeli da produže pobedničku seriju nakon što su u prvoj utakmici u 2011. godini na svom terenu izgubili od Deportiva rezultatom 2:1.

Bilbao je uprkos osmom porazu ostao u gornjoj polovini tabele gde ima 25 bodova, a tu će i ostati bez obzira na rezultate preostalih mečeva.

Domaći tim je već od 22. minuta jurio prednost Deportiva nakon što je Adrijan realizovao penal uz žuti karton za defanzivca Bilbaa Ustarica, a samo 13 minuta >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << kasnije direktan crveni karton zaradio je fudbaler domaćih Hoze.

Srećom po Atletik, gosti su se brzo revanširali kada je u 45. minutu zbog drugog žutog isključen vezista Huan Rodrigez, ali je posle samo sedam minuta nastavka Adrijan ponovo postigao pogodak i doneo Deportivu velikih 2:0.

Bilbao je uspeo da smanji preko Ljorentea četiri minuta pre kraja, ali nije uspeo da stigne do boda, dok je u 90. minutu potvrdio svoju mesarsku reputaciju nakon što je Ustaric zaradio drugi žuti karton.

Deportivo se posle pete pobede u ligi popeo na 11. mesto gde ima 21 bod, a uoči mečćeva sa Barselonom i Valensijom navijče mže da raduje podatak da ekipa ima samo jedan poraz na prethodna četiri meča.