Tri gola Liverpula za poluvreme – za čelo Premijer lige

Izvor: B92, 16.Sep.2023, 15:35

Fudbaleri Liverpula pobedili su Vulverhempton u gostima 3:1 posle preokreta u meču 5. kola Premijer lige.

Strelci za "Redse" bili su Kodi Gakpo, Endi Robertson i Harvi Eliot.

Sva tri gola gosti su postigli u drugom poluvremenu.

Prvo poluvreme, ipak, nije ni izbliza nagoveštavalo ovakav razvoj događaja u drugih 45 minuta pošto su "Vulfsi" bili daleko bolji u tom periodu utakmice. Umeli su i da materijalizuju inicijativu i veći broj šansi.

>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Pedro Neto je konstantno "vezivao u čvor" odbranu gostiju, a jednu od šansi koju je pripremio Portugaalc iskoristio je Korejac Hvang He Čan.

Liverpul je u prvom poluvremenu bio potpuno bezidejan, letargičan, nije ličio na tim koji se bori za vrh tabele, čak je to bila ispodprosečna partija Klopovog tima međutim stvari su se zaokrenule u nastavku meča.

Kao da je na teren izašao neki drugi tim...

Brzo je pritisak na odbranu Vulfsa dao rezultata - pogodio je Gakpo na asistenciju neuhvatljivog Salaha i tada je bilo jasno šta se sprema domaćem timu.

Istina, odlevali su Vulfsi dve do 85. minuta, kada je Roberston iskoristio priliku i doneo preokret koji je "visio u vazduhu".

Konačan rezultat postavio je rezervista Harvi Eliot, na asistenciju Salaha, nejgovu već petu ove sezone - i stavi tačku na trijumf novog lidera Premijer lige.