Izvor: RTS, 25.Feb.2023, 00:48

Tri crvena kartona i četiri penala, Betis u gostima savladao Elče

Betis je savladao Elče na gostovanju sa 3:2 u meču koji je doneo mnogo toga u 23. kolu španske Primere.
Tim Manuela Pelegrinija neočekivano je morao da juri zaostatak već nakon prvih devet minuta, jer su mrežu Betisa zatresli Fidel u 7. iz penala i Boje u 9. minutu.

Zeleno-beli su na pogodak čekali do 65. minuta kako bi Iglesijas s penala smanjio prednost, da bi tri kasnije Miranda poravnao rezultat.
Iglesijas je u 89. minutu mogao >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << da pstavi tačku na meč, ali je promašio penal. Ipak, sa bele tačke bio je preciza Vilijan Žose. On je iskoristio novi penal za Betis u petom minutu nadoknade, dok je Elče utakmicu završio sa osmoricom na terenu zbog čak tri crvena kartona.
Nakon ovog meča, Betis je peti na tabeli Primere sa 40 bodova, dok je Elče ubedljivo na dnu tabele sa tek devet poena.