Trentino je ispisao istoriju, bruka Armanija

Izvor: MVP.rs, 02.Jun.2017, 23:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Branilac titule je završio takmičenje u polufinalu.

Malo je reći da je ekipa Trentina priredila veliko iznenađenje u plej ofu Palakanestra. Četvrti nosilac je izuzetno ubedljivo savladao Emorio Armani u petoj utakmici polufinalne serije usred Milana. Gosti su slavili sa 102:82 i rezultatom 4-1 izborili plasman u finale, svoje prvo u istoriji kluba.

Susret u "Mediolanum forumu" je obeležio Dominik Saton. On je gostima trasirao put ka pobedi sa 26 poena (11/14 >> Pročitaj celu vest na sajtu MVP.rs << za dva, 1/3 za tri, 1/5 za jedan), šest skokova i četiri asistencije. Po 17 poena su ubacili Šavon Šilds i Dastin Hog, dok su sa po 14 poena meč završili Diego Flakadori i Eron Kraft. Svom košgeterskom učinku Kraft je dodao sedam asistencija i pet uhvaćenih lopti.

Jedini "maneken" vredan pomena bio je Rakim Senders, koji je upisao 25 poena (2/4 za dva, 7/10 za tri). Milan Mačvan je u igri proveo 10 minutai za to vreme nije uspeo da zabeleći nijedan poen (0/2 za dva, 0/1 za tri).

Trenutni rezultat u drugom polufinalu je 2-2. Venecija je u četvrtoj utakmici, koja je odigrana u četvrtak, uspela da vrati brejk i da slavi na gostovanju Avelinu sa 75:73. Peti meč u ovoj seriji je na programu u subotu, 3. juna, od 18 sati i 30 minuta. Domaćin ovog susreta će biti drugi nosilac, ekipa Venecije.