Izvor: B92, 31.Mar.2010, 15:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Trapatoni odbio Juventus
Selektor reprezentacije Irske Đovani Trapatoni rekao je da je posle novog razgovora sa čelnicima Juventusa odbio ponudu da i po treći put preuzme tim.
Iskusni italijanski stručnjak je izjavio da su članovi uprave kluba bili veoma zainteresovani da ga vrate u Torino nakon smene Ćira Ferare, ali on ipak nije bio zainteresovan da ponovo preuzme kormilo u Italiji. Umesto Trapatonija, Juventus je do kraja sezone kao zamenu angažovao Alberta Zakeronija.
Trapatoni >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je u periodu od 1976. do 1986. godine sa najtrofejnijim italijanskim klubom osvojio šest titula nacionalnog prvaka i Kup evropskih šampiona 1985, posle čega je ostao upamćen kao jedan od omiljenih stručnjaka u Torinu. Njegov drugi mandat na klupi "bjanko-nera", početkom devedesetih, nije bio tako uspešan.
Juventus je trenutno šesti na tabeli Serije A, a za vodećim Interom zaostaje čak 15 bodova.



